Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2015

8η Αγωνιστική ΑΟ ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΒΟΛΑΣ 1-3

Παίζοντας με το φαβορί για άνοδο φέτος, ο Α.Ο. ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι καθώς κλείστηκε στην άμυνα για αρκετό χρονικό διάστημα.Αυτό έφερε την άμυνα σε πίεση και δυστυχώς πίσω στο ημίχρονο με 0-2.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν παντελώς διαφορετικό καθώς , ναι μεν η Παραβόλα ήταν πολύ καλά στημένη, η Σκουτερά δε μπήκε  αποφασισμένη για όλα.

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Μεγάλη ευκαιρία για τη μείωση του σκορ στην αρχή του β ημιχρόνου όπου κεφαλιά του αμαρκάριστου παίχτη της Σκουτεράς, κατέληξε στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.Αργότερα έγινε το 0-3 από άρτια οργανωμένη από τη δεξιά πλευρά επίθεση.

Η Σκουτερά μείωσε με κεφαλιά του Κωστόπουλου , δημιούργησε άλλες 3 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ, αλλά έμεινε για άλλη μια φορά χωρίς βαθμό.

Αν έμπαινε όσο αποφασιστικά και επιθετικά μπήκε στο δεύτερο, πιστεύουμε ότι τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.

Η ομάδα  επ' ουδενί  δεν αξίζει τους μηδέν βαθμούς . Έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία . Τώρα πρέπει να επικεντρωθεί στο μάτς φωτιά με το Παναιτώλιο. Αν ξεκινήσει απο εκεί που σταμάτησε όλα θα πάνε καλά.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ - ΒΙΝΤΕΟ : ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΗΣ