Αρχειοθήκη ιστολογίου

Συνολικές προβολές σελίδας

Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014

ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ 1-1 / 3η Αγωνιστική Γ' ΕΠΣΝΑ - Β' ΟΜΙΛΟΣ

Iσοπαλία εκτός για την Σκουτερά σε ένα αγώνα που θα μπορούσε να καθαρίσει νωρίτερα.

Η Σκουτερά μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησε τρείς φάσεις για γκόλ ενώ ο Μακρυνειακός έμεινε σε μία.

Στο 20΄ ο Κωστόπουλος Δημήτρης της Σκουτεράς έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά ύστερα απο καλή εκτέλεση φάουλ του Γιαννοκώστα Γιώργου.

Στο 22΄ λεπτό κεφαλιά του Γιαννοκώστα Κώστα κατέληξε άουτ.

Στο 25΄ ο Καραγιώργος Ντίνος έστειλε την μπαλα άουτ με σούτ έξω από την περιοχή

αλλά διόρθωσε την χαμένη ευκαιρία πέντε λεπτά αργότερα σκοράροντας μέσα από τη μικρή περιοχή ύστερα από πάσα του Γρίβα Σπύρου του Μ.  η οποία κόντραρε σε αμυντικούς.

Ο Μακρυνειακός απείλησε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με καλά εκτελεσμένο φάουλ το οποίο κατέληξε ελάχιστα άουτ με τον Νικολέτα.

Το δεύτερο ημίχρονο κυλούσε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και για τους δυο. Σε μία επικίνδυνη στιγμή ο Κωστόπουλος Γιώργος υπέπεσε σε παράβαση πέναλτι την οποία μετέτρεψε σε γκολ ο Κουμπούλης Ν.

Στο 85 ο Κουμπούλης βγήκε τετ α τετ με τον Ταμανίδη αλλά ο έμπειρος  τερματοφύλακας κράτησε το τελικό 1-1.

φωτογραφίες : Αντωνόπουλος Δημήτρης , Αντωνόπουλος Φώτης , Νικολέτα Θώδη, Νικολέτα Χατζή